Nocne życie Krakowa

O takim życiu nocnym, jakie można prowadzić w Krakowie mieszkańcy innych miast mogą tylko pomarzyć. Koniecznie musisz go posmakować! Nasze miasto tętni życiem za dnia i w nocy, w Rynku takie same tłumy można spotkać o 16.00 i o 4.00 nad ranem. Tutaj klub mieści się obok klubu, a pub sąsiaduje z pubem. Latem nieustannie oblegane są kawiarniane ogródki, a z piwnic dobiega muzyka, która każdego wprawia w szampański nastrój. Zrobiliśmy rundę po lokalach, które nocą mają szczególne wzięcie. Idąc naszymi śladami odwiedzisz miejsca, do których warto zajrzeć, gdzie warto wypić piwo czy drinka, potańczyć czy posłuchać muzyki

Proponujemy zacząć od Starego Miasta. W niemal każdej zabytkowej kamienicy mieści się restauracja, klub, bar albo pub. Wiele z nich ulokowanych jest w piwnicach, co tworzy kapitalny i niepowtarzalny klimat. Pauza to jedno z najbardziej popularnych miejsc w Krakowie. Odbywają się tutaj wystawy fotografie i inne prezentacje.
Krakow by NightKrakow by Night

Dojazd do Warszawy

RębiechowoImage by magro_kr via Flickr

Samolotem

Warszawski Port Lotniczy imienia Fryderyka Chopina, popularnie nazywany Okęciem, znajduje się 10 km na południe od Warszawy. Łatwo tu dotrzeć samochodem (jadąc ulicami Żwirki i Wigury), autobusami MZK lub Polskiego Ekspresu, oraz taksówką. Wszystkie największe linie lotnicze oferują loty do Warszawy, zawitały też tutaj samoloty tanich linii lotniczych, takich jak EasyJet, Central Wings, Sky Europe czy Wizz Air. Warszawskie lotnisko dysponuje na razie dwoma terminalami (trzeci jest w budowie): tanie linie lotnicze zazwyczaj startują i lądują na Terminalu Etiuda, natomiast większe linie – na Terminalu 1. Na Okęcie przylatują samoloty z ponad osiemdziesięciu miast świata. Zimą trzeba być przygotowanym na opóźnienia lotów, spowodowane złymi warunkami atmosferycznymi.

Pociągiem

Jeśli masz ochotę na wygodną podróż i malownicze widoki za oknem, możesz przebyć drogę do Warszawy pociągiem. Polskie Koleje Państwowe oferują szeroką gamę pojazdów – od nowoczesnych Intercity, po niezbyt komfortowe, ale za to niedrogie osobówki. Możesz sprawdzić najdogodniejsze połączenia w portalu internetowym PKP. Lojalnie uprzedzamy, że dojazd do Warszawy Centralnej to jeszcze nie koniec wędrówki – prawdziwa zabawa zaczyna się na dworcu, który stanowi unikatowy przykład labiryntu w architekturze socjalistycznej. Oczywiście, należy uważać na bagaż, aby nie stał się łatwą zdobyczą dla złodziei. Aleje Jerozolimskie, przy których mieści się Dworzec Centralny, to główny węzeł komunikacyjny stolicy – stąd odjeżdżają autobusy i tramwaje do wszystkich zakątków miasta.

Autobusem

Mniej wygodny od pociągu, za to często szybszy środek komunikacji. Autobusy PKS i prywatnych przewoźników kursują bardzo często, powoli mijają też czasy starych, głośnych wehikułów marki "Ogórek". Dzisiejsze autokary są nowoczesne, komfortowe, często posiadają telewizję, toaletę i barki. Zdecydowanie najwygodniejszy środek komunikacji, jeśli chcesz dostać się do miejscowości pod Warszawą, na przykład do historycznego Sulejówka. Rozkłady jazdy autobusów możemy sprawdzić na stronie: www.rozklady.com.pl.

Samochodem

Przyjazd do Warszawy samochodem daje Ci komfort i niezależność od rozkładów jazdy. Oczywiście wszystkie polskie drogi prowadzą do Warszawy, pośród nich możemy jednak znaleźć trasy lepszej i gorszej jakości, toteż podróż, szczególnie długa, wymaga cierpliwości. Kolejnym problemem może być poruszanie się po stolicy, często zakorkowanej w godzinach szczytu. Za to ulice i skrzyżowania są tu dobrze oznaczone, a gdy już zapoznasz się najważniejszymi arteriami, jazda po mieście okaże się dziecinnie prosta. Pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie prawo jazdy i dokumenty samochodu – często można się tu natknąć na kontrole drogowe!
Reblog this post [with Zemanta]